Конструктивний діалог з клієнтом – запорука успіху. Копірайтер — це спеціаліст з копірайтингу, автор текстів рекламного, інформаційного, продає змісту. Слово походить від англійського неологізму «copywriter» творець рукописи. Мабуть, це головне питання, яке цікавить і досвідчених копірайтерів, і новачків.
Їх навіть два – писати статті по одній-двом тематикам чисто для портфоліо, або виконувати замовлення за символічну плату. Копірайтерам, розпочав роботу у напрямку з нуля, може бути проблематично знайти проекти, на яких реально заробити через написання статей і текстів. Перше, що спадає на думку – вбити запит в пошуковику і перейти по перших-ліпших посиланнях. Логіка вірна, але через комерційної складової, знайти щось вартісне у вас таким чином не вийде. Купа реклами буде перешкоджати відбору, через що, на фільтрацію потрібних ресурсів може піти купа часу. Але загалом можна сказати, що ваша техніка та сервіси, які ви використовуєте, – все це другорядне.
Відео
Писати повинні тільки ті люди, які не мислять життя без цього. Зараз же, на жаль, писати починають за залишковим принципом – це намагаються робити ті, які більше ні на що не здатні. Такі люди не прикладають ніяких старань і ретельності. Копірайтер – це людина, яка пише статті для різних сайтів за гроші.
Моя робота сподобалася начальству, і незабаром, за їх бажанням, я почала писати і для сторонніх компаній. В принципі, я з дитинства знала, що моя професія так чи інакше буде пов’язана з написанням текстів. Але прийшов момент, коли я зрозуміла, що все це не має сенсу.
Крок 1. реєстрація на біржі копірайтерів
Іноді матеріал збирається з різних джерел, кожен з яких по-своєму чіпляє – дзвінким початком, вагомими аргументами або структурою викладу. В цьому випадку рерайтер займається скороченням сенсу, вирішує, як прибрати воду в підсумковому тексті і зібрати їх в один інформативний матеріал. У результаті ми отримуємо ідеальний і стрункий текст. Будь-яка реклама – на листівках, по телебаченню, у книгах та журналах – пишеться копірайтерами.
Часто присутній на записи радіо- і зйомках відео-роликів, контролюючи роботу зі текстом сценарію акторів, артистів естради та інших персонажів рекламної кампанії. Він також бере активну https://wizardsdev.com/ участь у підборі особи рекламної кампанії. Копірайтер відповідає за текстову частину проекту, починаючи з перших презентацій ідей, закінчуючи фінальною версією всіх матеріалів.
Спочатку поговоримо про переваги цього виду заробітку. Копірайтер – це в першу чергу творчий стратег і художній керівник. Отже, ви пишете матеріал про авторські права в нижній частині реклами? Ви, ймовірно, зможете заробляти, штампуючи халтурки, але 8-10 тис. Коротко про типові помилки і помилки новачків.
Останні статті
Замовники з більшою охотою доручають виконання своїх замовлень більш досвідченим виконавцям. Обсяг продають статей, як правило, невеликий, але в такому вмісті немає «води» і кожне слово має вирішальне значення. Досвідчені виконавці, які займаються виключно написанням текстів, вважають своє вміння мистецтвом і прагнуть вивчати нову літературу з маркетингу, психології продажів. Добре написаний текст, що продає приносить прибуток своєму замовнику не один рік. Важливо врахувати, що копірайтер пише унікальні тексти, тексти що не скопійовані в інтернеті.
Є гроші на картці – влаштувала собі відпустку. З’явилися незаплановані витрати – швидко набрала замовлень і зрубала бабла. Він може писати статті для інформаційних і розважальних порталів, готувати тексти для поштових розсилок, складати привабливі опису товарів для інтернет-магазинів. Робота копірайтера не вимагає фінансових вкладень, а при правильному виборі робочого майданчика, відповідальний підхід і зовсім може стати основним джерелом доходів.
Де використовуються тексти, підготовлені копирайтерами
Щоб розуміти, як писати тексти для Google Ads, потрібно розуміти сам принцип роботи рекламного кабінету. Щоб виконувати функцію брендингу — знати про бренд. Щоб аналізувати ефективність свого контенту — вміти читати звіти Google Analytics. Хороший копірайтер — це трохи і стратег, і креативний дир, і аналітик, і SEOшник, і UX-менеджер.
- Оплата праці зазвичай вважається за обсяг написаного тексту за кількістю набитих з клавіатури символів.
- Але навіть і зараз я ще не дала повної відповіді на питання «копірайтер хто це і чим займається?
- Не обходиться без списків з нумерацією або простими пунктами.
- Фактично будь-який текст, який ви бачите в інтернеті, – це результат роботи копірайтера.
- Бо всюди можна черпати натхнення та знання.
- Слід розуміти, що якісно написати з нуля продаючий контент може не кожен.
Іншими словами, ця людина знаходить необхідну інформацію на інших інформаційних ресурсах, знайомиться з нею і переписує (переказує) своїми словами. На деяких сервісах є можливість викладати на продаж вже готові тексти на різну тематику. При цьому ви можете вбити відразу двох зайців – створити собі портфоліо з кількох текстів (бажано різних по темі) і продати їх за невеликі гроші. Крім того, шукати замовників на спеціальних форумах для фрілансерів. Коли ви наберетеся досвіду, можете відкрити власних блог про заробіток копірайтингом і отримувати з нього прибуток, підключивши партнерську програму і розміщуючи рекламу.
Якщо актору, наприклад, потрібно зіграти шахтаря, то він і під землю залізе, і кіркою помаше, і з шахтарями прибухне після зміни. Копірайтеру до таких ексцесів доходити не обов’язково, але спілкуватись з аудиторією, знати сленг, звички та «внутряки» — необхідно. Інакше тексти будуть схожими «на фруктовий кефір». Відразу після реєстрації ви навряд чи знайдете високооплачувану роботу.
Можна обійтися і тачскріном, але повірте, набирати великі об’єми тексту тапами по екрану процес дуже виснажливий. Копірайтер може писати текст «з голови», якщо він повністю знається на темі. Або може створювати контент після спілкування з експертами й аналізу інформації copywriter це в конкурентів. Працює він за технічним завданням, де кожен крок прописано, або сам може визначати структуру тексту, його елементи — все залежить від замовника. Можете, наприклад, скористатися рекомендацією Джулії Кемерон і писати ранкові сторінки (книга “Шлях митця”).